Domki letniskowe i ośrodki wypoczynkowe nad Popradem

Wypoczywać można na wiele sposobów. Jedni wolą luksusowe hotele z basenem, inni stronią od nich preferując bardziej wypoczynek na łonie natury. To gdzie będziemy mieszkać podczas urlopu i jak z pewnością wpływa na komfort odpoczywania, jednak czasami trzeba tak niewiele. Zwłaszcza jeśli planujemy tani pobyt to i należy szukać tanich noclegów w Muszynie. Rzecz jasna, jako miejscowość uzdrowiskowa, posiada także ekskluzywne ośrodki wypoczynkowe.

Najbliżej od centrum znajduje się Willa Urocze. Oferuje się tam do dyspozycji gości wypożyczalnię rowerów, co jest już dużym atutem i pozwala skorzystać ze ścieżek i szlaków rowerowych Muszyny. Nie trzeba więc zabierać własnego jednośladu. Ceny za nocleg zaczynają się już od 40-50zł. Wyższe kwoty dotyczą, większego standardu w danym pensjonacie czy hotelu. Podobne ceny turystom proponuje Ośrodek Wczasowo- Wypoczynkowy Edyta. Znajduje się już nieco dalej od centrum miasta, w Muszynie Złockiem jednak jest malowniczo usytuowany w spokojnej, sprzyjającej relaksacji okolicy.

Jeśli chcemy mieć widok na Poprad to koniecznie trzeba rezerwować miejsca w Uzdrowisku Muszyna nad Popradem. Jest to duży hotel a w zasadzie kompleks wypoczynkowo uzdrowiskowy, ponieważ tam skorzystamy z jacuzzi, solarium, siłowni, bilarda, kortów tenisowych i basenu krytego. Cena z a nocleg to ok. 80zł. poza tak dużymi obiektami są jeszcze domki letniskowe i campingi nad Popradem oraz liczne kwatery prywatne. Ceny w prywatnych domach zależne są od standardu i życzeń gości. Z kolei domki letniskowe to głównie obiekty należące do ośrodka wypoczynkowego „MD”. Jest ich kilka, wszystkie przyjemnie wyposażone i oddalone od centrum niecałe 2 kilometry. Usytuowane na niewielkim wzniesieniu.

Natomiast dla osób lubujących się w wypoczynku prawie pod gołym niebem nie zabraknie miejsca na polu namiotowym nad Popradem. Znajduje się ono na tak zwanej Andrzejówce. Okolica jest przyjemna, miejsca na rozstawienie namiotów sporo. obszar jest przysposobiony do wypoczynku turystów: nad wodą jest plaża, nieopodal boisko do siatkówki, małe kąpielisko oraz miejsce na zrobienie grilla. Taki wypoczynek także bywa przyjemny, można poznać nowych ludzi, zintegrować się z innymi mieszkańcami namiotów i odpocząć korzystając z tego co naturalna przyroda Muszyny ma do zaoferowania.