Kwatery i agroturystyka w Muszynie Złockiem

Muszynę odwiedza w każdym sezonie duża ilość turystów. Można powiedzieć, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Przyciągają przede wszystkim walory estetyczne miasta jak też właściwości wód leczniczych. W uzdrowiskach oraz sanatoriach można korzystać z uzdrawiających i upiększających zabiegów oraz zwyczajnie wypocząć w ciszy i spokoju. Rynek główny wita gości na samy wjeździe od strony wschodniej. Natomiast kierując się z centrum miasta na północ drogą Zazamcze docieramy do malowniczej miejscowości wiejskiej Złockie. Okalają ją dwa potoki Szczawnik i Potok Złocki. Znajduje się tam kilka ośrodków wypoczynkowych, malowniczo usytuowanych wśród lasów.

To co szczególnie warto zobaczyć w Złockiem to cerkiew św. Dymitra z 1872 roku. W chwili obecnej została ona przemianowana na kościół rzymskokatolicki jednak zachowała swój charakterystyczny wygląd. Zalicza się ona do największych zabytków Muszyny. Wczasowiczów pragnących wypoczywać w Złockiem najbardziej interesować będzie z pewnością nocleg. Tanie pokoje do wynajęcia znajdziemy głównie wśród ofert kwater prywatnych.

Pokoje gościnne są wyposażone standardowo a cena od osoby waha się od 25 do 50 zł. Właściciele domów prywatnych z pokojami do wynajęcia w Złockiem oferują dodatkowo ogólnodostępny Internet, place zabaw dla dzieci, bezpieczne miejsce parkingowe oraz możliwość zorganizowania grilla lub ogniska. Natomiast jeśli chodzi o agroturystykę, polecić można między innymi takie obiekty jak Cypisówka. Mały pensjonacik wiejski posiada 14 miejsc noclegowych do wynajęcia w pokojach 2,3,4 – osobowych. Właściciele oferują organizowanie kuligów w zimie oraz spływy przełomem Dunajca w lecie.

Inne gospodarstwa z agroturystyką proponują z kolei naukę jazdy konnej. Natomiast osoby zaprawione w siodle mogą wziąć udział w rajdach terenowych. Możliwa jest również samodzielna jazda konna. Taki wypoczynek polecić można przede wszystkim osobom kochającym konie, lubiącym ich towarzystwo i wspólne wycieczki. Złockie jako dzielnica Muszyny leżąca od strony wschodniej Jaworzyny Krynickiej posiada studencką bazę namiotową. Funkcjonuje ona prężnie latem oferując wiele tanich noclegów dla pojedynczych osób jak też grup młodzieżowych.