Tanie noclegi: hotele, pensjonaty, domy wczasowe

Nocleg to dodatek do wyjazdu. Trzeba sobie go zapewnić kiedy chce się wypoczywać i zwiedzać konkretne miejsce dłużej niż jeden dzień. Kiedy nastawiamy się głównie na odwiedzanie wspaniałych zakątków Muszyny, to będziemy szukać taniego noclegu. W końcu chodzi o to by jak najwięcej zobaczyć, poznać i zaczerpnąć zdrowego świeżego powietrza. Położenie Muszyny i jej szlaki, zapewnią sporo atrakcji, dlatego trzeba czerpać z tego, zamiast spędzać czas w pokoju hotelowym. Poszukiwacze tanich noclegów mają do dyspozycji niedrogie kwatery prywatne oraz miejsca w gospodarstwach agroturystycznych Muszyny.

Tego rodzaju obiektów jest sporo a najwięcej nie w samym centrum, ale na obrzeżach miasta. Jeśli natomiast celem poszukiwania jest centralny nocleg to na pewno trzeba zwrócić uwagę na domy wczasowe. Willa Mera na ulicy Nowej to ośrodek oddalony niecały kilometr od rynku muszyńskiego. Ceny za pokój jednoosobowy są tam bardzo przystępne ok. 30-35 zł. Następnie godna polecenia jest Restauracja Zamkowa oferująca pokoje gościnne w cenie już 50 zł od osoby.

Dużą ilością pokoi dysponuje pensjonat muszyński Mimoza. Jest tam 12 kwater, okolica przyjemna a sam obiekt także zadbany. Ceny zaczynają się już od 30 zł za osobę. Co najważniejsze właściciele oferują bezpłatne wypożyczenie rowerów turystom. Zlokalizowany jest u podnóża Góry Basztowej. Pokoje są urządzone nowocześnie i przestronnie. Bardzo dogodne ceny ma także dom wypoczynkowy Bronek- blisko do centrum, bowiem jest usytuowany na ulicy Zazamcze. Ceny od osoby za nocleg zaczynają się 25 zł. Niedaleko stamtąd do pijalni wód.

Osobom lubiącym małe i spokojne pensjonaty polecić można Pensjonacik Małgosia. Znajduje się na ulicy Grunwaldzkiej także w nie dużej odległości od rynku w Muszynie. Innym ośrodkiem o nazwie Mimoza jest duży obiekt szkoleniowo- wypoczynkowy na ulicy Nowej. Jest tam około 120 miejsc noclegowych a cena za osobę w jednoosobowym pokoju to 35 zł. Hotele zlokalizowane są głównie na obrzeżach miasta i kilka z nich w Muszynie Złockiem. Jednym z nich jest Hotel Beata. Jest to obiekt już o wyższym standardzie toteż i cena jest większa bo 90 zł od osoby za noc. Można śmiało nazwać go kompleksem wypoczynkowym, ponieważ oferuje Spa a sauna jest do dyspozycji w cenie noclegu.