Trasy narciarskie, lodowisko, tor saneczkowy

Urlop w górach, zwłaszcza osobom z terenów sporo oddalonych od gór, kojarzy się głównie z jazdą na nartach. Tak jest, w końcu gdzie najlepiej się wybrać jak nie do Zakopanego, Krynicy czy wreszcie Muszyny by poszusować na stoku. Głównie wybieramy te wyższe góry, ale przecież jest sporo innych ciekawych miejsc, więc w tym roku koniecznie trzeba zaplanować, narty gdzie indziej. A gdzie Muszyna zaprasza na zimowe szaleństwo?

Jest to spokojna i bardzo urocza mieścina. Doskonała na wyjazdy dla całych rodzin, mniej zatłoczona, spokojniejsza, z łagodnymi stokami narciarskim, ale i zaprawieni narciarze nie będą się tam nudzić. Tras narciarskich w Muszenie jest kilka. Największą i chyba najbardziej znaną stacją narciarską jest Wierchomla Dwie Doliny. Jest to taki kompleks narciarski, że każdy narciarz znajdzie tam szlak dla siebie. Są trasy specjalnie wyznaczone dla zaawansowanych jak też ośle łączki dla dzieci, dopiero stawiające pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Nie można trasom odmówić bezpieczeństwa a stoki są dość szerokie, więc pomieszczą dużą ilość szusujących na deskach.

Innym wyciągiem nieopodal Muszyny jest Szczawnik a właściwie 2 wyciągi o tej samej nazwie. Szczawnik I posiada kolej krzesełkowa. Długość wyciągu to 1525 m. Jest doświetlany i sztucznie naśnieżany w razie potrzeby. Natomiast Szczawnik II jest wyciągiem krótszym o długości 1067 m, z orczykiem. Także posiada oświetlenie i sztuczne dośnieżanie. Ci, którzy nie dysponują sprzętem narciarskim lub nie chcą go zabierać w daleką podróż mogą skorzystać z nowoczesnych i dobrze wyposażonych wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Jeśli mamy ochotę posłać dziecko na ferie do Muszyny jak najbardziej jest to dobry pomysł. Ponieważ poza narciarstwem można korzystać z lodowiska i toru saneczkowego- Ślizgostrady. Sztuczna ślizgawka w Muszynie jest jedna – Zapopradzie. Znajduje się przy Alei Zdrojowej obok Centrum Rekreacyjno- Sportowego im. Waldemara Serwińskiego. W sezonie zimowym jest czynne od godziny 10 do 19, posiada dobre oświetlenie. Natomiast tor saneczkowy znajduje się pod Kotylniczym Wierchem. Ma długość 1600 metrów. Ma szeroką rynnę przebiegającą wśród drzew i ogólnie urozmaiconym terenie, ponieważ na terenie popradzkiego Parku Krajobrazowego.