Wakacje, ferie i zielona szkoła w Muszynie

O żadnej porze roku nie można się nudzić w Muszynie. Choć często bywa porównywana do Krynicy Zdroju z racji niedalekiej odległości i podobnego charakteru wypoczynkowego, różnią się te dwie miejscowości znacznie. Muszyna ma jednak swój niepowtarzalny klimat. Tworzy go już sama rzeka przepływająca w niedalekiej odległości od centrum miasta. Poprad, skupia wielu wypoczywających, turystów spacerujących bulwarami, fotografujących się na jego tle. Podobnie jak jego dwa dopływy Szczawnik i Muszynka, gdzie w upalne dni można się śmiało pluskać w ich wodach.

Wakacje to bardzo dobry czas by zarezerwować nocleg w Muszynie dla całej rodziny by pojechać i skorzystać z basenów termalnych. To relaks dla ciała i dla ducha. Wiele ośrodków wypoczynkowych także ma swoje baseny kryte z których korzystać mogą wczasowicze a ponadto siłownie, korty tenisowe. Po takich wakacjach w Muszynie można wrócić naprawdę zrelaksowanym, wypoczętym a może nawet rzucić kilka zbędnych kilogramów. Zapewni to basen jak też liczne ścieżki piesze i rowerowe.

Kulturalnie latem w Muszynie także da się odpocząć. Wystarczy spojrzeć na wakacyjny kalendarz imprez w tym mieście. W planach są coroczne pikniki rodzinne, Spartakiada dla wczasowiczów, Galicyjskie Spotkania Jazzowe, Święto Dzieci Gór. To w lipcu a w sierpniu Wieczory Organowe im. Gomula i dwudniowa impreza plenerowa Święto Wód Mineralnych z koncertami znanych gwiazd w Amfiteatrze „Zapopradzie” oraz Polsko- Słowacki Rajd Rowerowy Pętla Popradu. W kontekście takich atrakcji każdy może wybrać najbardziej dogodny dla niego czas w lecie by udać się do Muszyny. A co robić tam można zimą.

Dla dzieci oczywiście zimowiska i ferie w Muszynie to przede wszystkim sporty zimowe jazda na nartach. Dzieciaki mogą skorzystać również z lodowiska w Muszynie. A zanim jeszcze młodzież szkolna rozpocznie wakacje po ciężkim roku nauki, zazwyczaj organizowane są szkolne wyjazdy na zieloną szkołę do Muszyny. Kilkudniowy pobyt z rozlicznymi atrakcjami i perfekcyjnie zaplanowanym ekologicznym programem, gwarantuje, że nikt się tam nie będzie nudził. Jeśli mowa o wypoczynku w Muszynie to nie można zapomnieć o hucznym końcu roku. Sylwester w Muszynie można spędzić na nartach, bawiąc się na balu w jednym z ośrodków wypoczynkowych lub powitać nowy Rok na rynku.